GP Slovenia - UCI 1.2

GP Slovenia - UCI 1.2, az első kategorizált versenyünk 2021-ben:

2021-ben első kategorizált UCI 1.2 versenyünk a GP Slovenia volt., Kamnik környékén dombos pályán zsebkendő szélességű utakon megrendezett 173km-es verseny, melyen 21 csapat, 11 nemzet képviseltette magát.

A meghívót ezúton is köszönjük D Kovács Dávidnak, aki csapatuk visszalépésekor jelezte a rendezőnek , hogy az Epronex csapata kapja a felszabadult maghívót! :)

A csapatprezentáció és a lassúrajt egyaránt Terme Snovikban a thermal és wellnes hotelnél bonyolították le, a szállásuk is itt volt. Magáról a versenyről elég annyit mondani, hogy első osztályú volt mind helyszín, mind rendezés tekintetében: hermetikusan lezárt pályán, elképzelhetetlen mennyiségű kísérő motoros és rendőr biztosította, hogy zavartalanul folyjon le az esemény. A színvonalat a megjelent csapatok mellett többek között az is jelzi, hogy a kiszólítási limit mindössze 4 perc volt, tehát leszakadó versenyző technikailag nem volt, hiszen aki elvesztette a kontaktot a mezőnnyel (nem technikai okokból), arról szinte azonnal levették a rajtszámot - erre részben a szakaszos, hermetikus útzár miatt volt szükség. A pálya 3 hegyesebb jellegű 20 kilóméteres nagy körből, majd 6 kisebb körből állt - ezutóbbi Cerklje városa körül volt kijelölve a sík, kanyargós csiki-csuki mezőgazdasági utakon. A cerkjlei befutó egyenesen hajmeresztőre sikerült, mert az utolsó kilóméteren belül útszűkület, kanyargós kordonnal övezett, körforgalomban végződő utolsó 500m fogadta a hajrázókat egy alig 200m hosszú célegyenessel.

Meglepő módon az idejekorán kialkult 7 fős szökevénycsoport magja végül hazaért, annak ellenére, hogy a legnagyobb előnyük alig érete el a 1’40”-et. Az utolsó 50 kilóméteren pedig végig 30-45“ között mozgott az előnyük, ahonnan a véghajrában egy Bardianis versenyző diadalmaskodott. Csapatunkból mindenki jól érezte magát egész nap, jól vették az akadályokat: hegymenet, hegytetőn átbukva ereszkedés az erdőben, a nedves, néhol saras úttesten. Egyedül Pápai Ádám keveredett a szűk hegyi úton való ereszkedés közepette tömegbukásba, végül Ádám vissza tudott ülni a kerékpárra, de a kocsisoron való felzárkózás már nem sikerült neki. Rózsa Balázs végül 23. , Bukta pedig 34. helyen végzett, mindketten épphogy megúszták ép bőrrel az utolsó kilóméteren az útszűkületnél történt tömegbukást. Nagyon fontos és hasznos versenykilómétereket gyűjtöttek a srácok , amire nagy szükség lesz a most hétvéginél nehezebbnek ígérkező 4 napos lengyel ‘Tour of Malopolska’ UCI 2.2 -es versenyen, ahova szerdán délután utazunk!

Eredmények:

GP Slovenia / procyclingstats oldal

Gönczy Gergő a következőképp számol be az eseényről a mezőnyből:

“Na ez verseny volt!” Nehezen indult be, az elején csak pislogtam, hogy mi ez a sebességtartomány, de másnak sem lehetett könnyű, mert általában a mezőny elejében tudtam mozogni, viszont esélytelennek éreztem, hogy ezt a tempóról támadni tudjak. Az elején a nagykörök voltak nehezebbek és technikásabbak, de menedzselhető volt. Még a mezőny is egész kultúrált volt, így kevés bukás és veszélyes helyzet alakult ki. Talán 3 bukást láttam összesen, bár abból egy pont félbevágta a mezőnyt egy rövid időre. A második nagy körben kialakult az elmenés legnagyobb előnye 1'30” volt , nagyon sokáig cicáztott velük a mezőny, 20-40" környékén az utolsó körökben. A nagy körökben a meredekek meg a kigyorsítások egész jól mentek, ezek az 1 perces vagy rövidebb mászások most jók voltak. Rövid átvezető szakasszal mentünk át a kisebb körökbe, ami már nem volt annyira technikás, csak kicsit lasabb, mert az éles kanyarokkal tűzdelt szűk utakon, volt, hogy csak hárman fértünk el egymás mellett, emiatt sokszor közlekedtünk a porban, ha helyezkedni kellett vagy levágni egy-egy kanyart - ez elég jól ment. A kis körökre már megszoktam a sebességet és a mezőnyt is. A frissítő felvételével voltak nehézségeim, még nem nőttem elég nagyra, hogy észrevegyen az emberünket, de ki tudtak segíteni a csapattársaim. 2 óra környékén volt egy kis holtpontom, ott kezdtem úgy érezni, hogy most már fejben kellően elfáradtam és egy kis ideig csak automatizmusok működtek. Az utolsó 50km-en kezdtem el nyomni a géleket meg egy koffeintabit, Odáig 4 SIS energiaszelet fogyasztottam el. Ahogy közeledett a vége úgy kezdtem egyre jobban érezni magam, jobban mentek a nehéz részek és a kigyorsítások, mint másoknak körülöttem úgyhogy bizakodó voltam. Az utolsó dombon még egész előre is kerültem és az azt követő technikás részeken remekül tartottam a pozíciót, csak az kavart be, hogy az utolsó 5km az már nem volt annyira nehéz, sík, széles út és nem volt olyan tempó, hogy egyesével menjünk, de ahhoz sok volt, hogy belószoljon valaki és felzárkózott a mezőny többi része, elkezdődött a tülekedés. Jól ment ez a része is az utolsó 500m-ig, de ekkor valaki úgy gondolta, hogy kiegyensít egy balkanyart és visz magával néhány embert, itt valakinek a kiskertjébe ugrottam be, hogy kivédjem az esést így sajnos lemaradtam a sprintről, de legalább talpon maradtam. Egész idáig úgy éreztem jól megy a verseny, görcsre utaló jelek nem voltak, amíg be nem ugrottam a kertbe, ott a vészhelyzet miatt csak berántotta a combom. Végül az elmenés hazaért pár másodperccel, elszámolta a mezőny. Én meg begurultam valahol a 70. hely környékén. Ráadásul most már nem úgy halok meg, hogy ne versenyeztem volna Davide Rebellin-nel Az utolsó 500m-től eltekintve örülök ennek a versenynek, mert versenyképesnek éreztem magam végre és minőségi versenykilométerek kerültek a lábakba.

IX. DÉVA kupa - első külföldi versenyünk!

A csapat első külföldi versenye Déván volt egy kétnapos rendezvény keretében, első nap 20km időfutam , míg a második napon egy 125km-es országúti szakasz , igen hegyes, technikás pályán. Nagyon fontos volt, hogy végre elkezdje a versenyszezont a csapat, hogy mihamarabb belerázódjanak a srácok a ritmusba, hiszen hamarosan UCI többnapos körversenyeken kell majd helytállnunk, igen kemény mezőnyökben.

Ide s tova 8 hónapja nem versenyeztünk ,ami hihetetlenül hosszú idő, ez a csapat taktikáját is meghatározta annyiban, hogy alaptaktikát és párokat határoztunk meg bizonyos feladatokra: két részre osztottuk a sort aszerint , hogy ki végez offenzív feladatokat a verseny elején és ki az a 4 ember akik befejező szerepkörben lesznek.

A verseny végül jól ‘sült el’, egy 3. hellyel és számos top tíz helyezéssel, annak ellenére, hogy voltak géphibák, defektjeink és bukás is - mindez szerencsére komolyabb ember vagy gép veszteség nélkül! Így csak bizakodóan tekinthetünk a következő hetek versenyeire, Csehország SKODA kupa, Kecskeméti Kun kör, a GP Slovenia, majd június első hetében az első lengyel UCI többnapos, a Tour of Malopolska.

Köszönet a STAFF tagjaink Köllő Zsuzsannának, Kenyeres Ábelnek a csapatvezetőnknek odaadó és remek munkájukért, hogy kísérnek, támogatnak és alapvetően mindenben rájuk támaszkodhatunk!

Továbbá, Bagoly Botond barátunk rengeteget segített a versenyre való kijutás, szállás és minden ügyes bajos dolog intézésében, ezúton is köszönjük neki!

VERSENYZŐINK beszámolói:

Solymosi Márton alias ‘Bukta’ beszámolója az eseményről:

Megkezdtük májusban a 2021-es nemzetközi szereplésünket. Dévában versenyeztünk a múlt hétvégén. Dupla nap várt ránk, szombaton egy közel 20 km-es egyenkénti időfutammal, míg vasárnap, egy 125 km-es mezőnyversennyel.
A szombati nap, amolyan ráhangoló nap volt, nagy elvárások nem voltak, viszont mindenki derekasan helytállt. A távot a csapatból mindenki hagyományos országúti bringával teljesítette, "parasztba'". Szép volt, jó volt, viszont nagyon szeles volt a pálya, de így is odafértem a 11. helyre az eliteknél. Az időfutam után, közösen levezetésképp megnéztük a másnapi szakasz "vízválasztó" emelkedőjét, aztán vissza a szállásra.

Országúti szakasz:

Vasárnap 11-kor Déva főteréről rajtolva kezdődött a mezőnyverseny. A pálya, egy az egyben a tavalyi román országúti bajnokság pályája volt, így némi előnyben voltak a helyiek. Az előnyt tovább növelte, hogy jóformán minden hasznos információt románul közöltek, így azokat sem értettük kristálytisztán. Pl.: hivatalosan beszólításos lett volna a rajt, aztán végül ennek nyomát sem láttuk, össze-vissza, mindenki ahogy épp odaért. Papíron volt lassúrajt, de aztán valahogy mégsem, vagy ha volt is, nem tudni meddig.
Ilyen és ehhez hasonló körülmények tarkították a versenyt, továbbá a nekünk már nem ismeretlen tömegrajtos rendszer, ahol minden kategória minden résztvevője egyszerre indult. Szerencsére ebből semmit nem érzékeltem. A rajtvonalon áthaladva, azonnal a sor elején találtam magam. Talán még a városból sem értünk ki, amikor kis hezitálás után, hogy ez most vajon még a lassú rajt, vagy már ellőtték az élesrajtot? az andalgós tempót megunva ritmust váltottam, aztán azonnal egyedül találtam magam. Nem nagyon nézelődtem, de úgy tűnt elengedtek. Saját tempóban követtem a felvezető rendőrautót és a zsűri 1-et. Bár sokszor teljesen magamra hagytak, eltűntek előlem, csak-csak gyanítani tudtam, hogy merre is kell mennem, pláne, hogy a forgalom is zavartalanul hömpölygött mellettem a főutakon. Az első kör így telt el, magányosan valahol a felvezető autó és a mezőny között. Természetesen semmi információm nem volt az előnyömről, de még a csapatautónknak sem, amivel először nagyjából a versenytáv felénél találkoztam, mert egy komplett 150 fős mezőnyön kellett keresztülverekedniük magát a szkvezetésnek a szűk utakon. Addigra már harmad magammal voltam elöl, ugyanis utolért az első meredek hegy mászásánál a román bajnok, Daniel Crista, valamint két Giotti Vittoriás, Dima Emil és az U23-as Raul Sinza.
Velük a második meredek fal mászásig jutottam a spiccel, a meredek emelkedőn elráztak, aztán a harmadik kör elején csatlakoztam, az addigra már igencsak megfogyatkozott üldöző mezőnyhöz, ahol tőlünk már csak Andris volt ott. Andris bő 20 km-rel a vége előtt támadott egyet, és előnyét megőrizve az elmenés mögött az abszolút 4. helyen ért célba, ezzel megszerezve az elit kategória bronzérmét, ezúton is gratula, nagy voltál!
Nekem végül ezen kategória 7. helye jutott.
Folytatás: május 16. vasárnap, Csehország, Force kupa.

Gönczy Gergő így kommentálta az országúti szakaszt:

Nehéz verseny volt. Az alap taktikánk az volt, hogy 4 fő van, akit szeretnénk az elején előre küldeni. Ádám, Bukta, Geri, Marci volt erre kijelölve. Bukta a rajt után 1km-rel azonnal elrakta és da solo nagyon sokáig. Mi hátul helyezkedtünk a mezőnyben és nagyon szépen együtt mozogtunk. A 12.km környékén 4 sávról 1-re szűkült az út egy 10%-os emelkedőre fordulva. Odáig volt egy közepes erősségű verekedés, de jól megoldottuk. A mezőny ezután megnyugodott, jó ideig 30-35-tel ügettünk, néha megráncigálták a rövidebb emelkedőket, de semmi komoly támadás nem történt, Bukta ezalatt igencsak eltávolodott, bár a pontos előnyről semmi nem tudtunk. A második hosszabb emelkedőt végig egy kemény tempóval nyomták, ott nagyon kinyúlt a mezőny és nem is maradtunk sokan. A lejtmenetben és a városi kivezető szakaszon némileg összeért a mezőny, de legalább a fele eltűnt. A meredek emlkedőnek viszoont keményen nekirontottunk - tegnap bejártuk ezt az emelkedőt és tudtam, hogy ez a tempó sok lesz, megpróbáltam hát saját tempóban, lássuk mire megyek vele. Egész jól felértem, kb 16-18. helyen és még előttem elérhető távolságban az első csoport vége alig 30-40m-re volt, mikor átbuktunk a tetőn. Marci és Andris ott tudtak maradni az első sorral. A lejtmenetben nagyon fel akartam zárkózni, de sajnos a hypoxia kicsit tompította az emlékeket, hogy milyenek voltak a kanyarok, az íveket láttam ugyan az órámon, de azt nem, hogy melyik poros vagy nedves. Hát sikerült az első kanyarban kicsúszni a poron, ami az ideális íven volt. Egyszer megcsúszott, megfogtam, a második porcsíkon viszont megint megcsúsztam és onnantól csak azon tudtam gondolkozni, hogy az aszfaltra vagy az árokba feküdjek. Utóbbit választottam. Megúsztam kisebb vágásokkal a lábamon, karomon, megzúztam a bordáim (jó ez kicsit fáj, ha nevetek vagy köhögök) a nyakamat húztam meg vagy fejrázkódásom lett, de szerintem előbbi. 5 másodperc pihenés után összeszedtem magam és a bringát, helyretettem, amit kellett és folytattam. Itt sajnos elment a felzárkózás lehetősége úgyhogy csak összeszedtem egy 4 fős sort és annak voltam a motorja. Innentől leginkább saját tempó és szedegettük össze szép lassan a többi leszakadót, mert a saját ritmusom egészen jó volt szerintem, könnyedén talpaltam 320-370W környékén. A második kör meredek emelkedője előtt megfogtuk Marcit is pár másik versenyzővel és még az emelkedőn is elkaptunk pár srácot. A harmadik kört többé-kevésbé egyetértésben forogtuk végig 8 fővel, csak amikor dőlt az út, akkor nem akartak beforogni. A második emelkedőn egyikük meg is lószolt minket, ennek nem örültünk különösebben, hiszen idáig nem segített... Mindegy, saját tempómban felértünk rá, és ő pedig belerogyott a támadásába, de legalább volt egy kis szelekció, öten maradtunk, a meredekig és mindenki beforgott. A meredek előtt mondtam Marcinak, hogy ha bárki meglószol minket, akkor ugorjon rá, ne várjon meg és lehetőleg még kontrázza is meg Végülis ketten egymás mellett "billegtünk" addig, amíg nem lett igazán goromba az emelkedő. Ott még szóltak is, hogy lassítsunk, dehát nem volt könnyebb áttétel Így aztán ebből a billegésből (anaerob küszöbön) ketten maradtunk, el is távolodtunk annyira, hogy ketten maradtunk a célig. Beértünk 13 perc hátrányban a 10. és 9. helyen. Helyezés tekintetében azt hittem rosszabb lett. Andris 3. lett, Bukta pedig 7., nagyon szép tőlük! A magam részéről úgy érzem, hogy nagyon jó most már hozzám képest a saját tempó, még az anaerob részen kell fejleszteni majd.

CIPOLLINI - az új családtag az Epronex csapatnál

2021-es szezonban különleges lehetőség adatott meg az Epronex versenyzőinek: Cipollini BOND 2 csúcs kerékpárokkal versenyezhetünk! Köszönet a Special-bikes kerékpárboltnak, Patricknak és Anna-nak a töretlen bizalomért és támogatásért! A kerépárokért a csapat vezetése utazott ki április végén. Majd hazaút és a hétvégén Bogár Gabi segedelmével kerkpárok személyre szabása, beállítása következett. Mind szombaton, mind vasárnap közös megmozdulás, hosszú közös edzés következett.

In the 2021 season, Epronex riders were given a special opportunity: we can ride Cipollini BOND 2 top bikes! Thanks to Special-bikes bike shop Patrick and Anna for the support! The team’s leadership traveled for the bikes in mid April, after landing at home we spent a whole weekend with personalizing and setting the bikes for the riders with the help of our No1. mechanic guy, Gábor. Since the team were together we took some team rides with full support to prepare for the upcoming races. Everybody is excited to use the new machines on the ‘battlesfields’ . See You at the startlines, some regional Romanian, Czech Hugarian races in May. Our first UCI stagerace will be the 59th Tour of Malopolska in june.

A kerépárok beállítására egy teljes hétvégét szánt a csapat és elsőszámú szerelőnk: Bogár Gábor. Természetesen minden vidéki versenyző felutazott Budapestre, így a kerékpárok testrszabása mellett végre jutott alkalom szervezett közös csapatedzésekre is, amire igen nagy szükség van az előttünk álló sűrű hónapok előtt!

Ábel és Zsuzsi kísérték az edzéseket, frissítettek és fotóztak. Mindenki feszülten várja hogy végre élesben versenyen próbálhassa ki magát és vadonatúj csodagépét!

Magyar hegyi bajnokság - április.18

2021. április 18-án rendezték meg a hagyományőrző hegyi bajnokságot, melynek befutója szokás szerint az ország legmagasabb pontján, Kékestetőn volt. A verseny távja ezúttal csupán 17 km volt, de az időjárás gondoskodott róla, hogy ennek ellenére maradnadó élmény és komoly kihívás legyen ez a nyúlfarknyi hegymenet minden indulónak. Parádon 13°C fokban rajtoltak el a versenyzők, de a Galyatetői elágazásnál már csupán 7°C-ot mutatott a hőmérő és közben az eső is eleredt. A tetőn hó és havaseső fogadta a hajrázó versnyzőket. A verseny menetét az MKB-KES versenyzői kontrollálták: igyekeztek olyan tempót diktálni , hogy helyzetbe hozzák Hrenkó Norbert a csapat első emberét a befutóra. Az első komoly támadást Burgermeister Balázs intézte, majd Szatmáry András indított Mátraházai meredeken, ez volt az első komoly szelektáció, olyan 8-10 versenyző tudta mindössze átvenni ezt a támadást és ebből a ritmus váltásból ment tovább töretlen tempót diktálva a célig Fejes Gábor. Zsolt és Hrenkó Norbert hatalmasat harcot vívtak a dobogó második fokáért. Zsolt nagyot hajrázott az utolsó 300 méteren, de Gabit már nem tudta leszedni . A harmadik helyen Hrenkó Norbert futott be, míg Rózsa Balázs a hatodik helyet szerezte meg csapatunkból. Összességében elég jól sikerült a verseny, a srácok kitettek magukért és kihozták magukból a maximumot és.

Zsolt következőképpen emlékezett meg a versenyről:

„Az év elő magyar bajnokságán vettünk rész a csapattal. Öten álltunk a rajthoz, az amúgy is hideg időjárás mellett Mátraháza előtt a nyakunkba szakadt az ég. Mátraházánál amikor felkanyarodtunk a Kékesre, elkezdték a tempó váltásokat és ekkor szakadt szét a mezőny. Az egyik megtorpanáskor Fejes Gábor tovább ment és egyből tette rá a kereket Hrenkó Norbert. Úgy éreztem, az sok lesz nekem és inkább saját tempóba haladtam. Hárman maradtunk együtt és amikor láttam, hogy elől ketté szakadnak, akkor indultam el. Utolértem Norbit, a szélárnyékában kicsit pihentem és az utolsó 400 méternél támadtam. Gabit már nem sikerült sajnos utolérni. De így is örülök az elért eredménynek.”

Fotókért köszönet: Nagy Zsoltnak